Bu ilkbahar giyebileceğiniz 10 trend kot giysi

0
378

Bahar kapımızı çaldı ve önümüzdeki sezon için yeni imajımız hakkında düşünme zamanı geldi.

 Kot pantolonlar

Geçtiğimiz sezon nakışlı kot pantolon aldıysanız,  bu bahar da onu tekrar rahatlıkla dolabınızdan çıkarabilirsiniz. Aplikeler, çiçekli ve soyut baskılar moda oldu. Böyle hareketli bir alt giysi için sade ve pastel renkte bir bluz yada tişört seçmek daha uygun olur.  Skinny-jean’ler bu sezon unutuluyor ve daha geniş; boyfriend, mom ya da oversize kot pantolon modelleri öne çıkıyor.

Etekler

Kalem etek ve kalın kot kumaşından dikilmiş çan etekler revaçta olacak gibi görünüyor. En önemlisi eteğin çok kısa ve kloş olmaması. Ayrıca düz nakışsız etekler, mevsimden bağımsız olarak her zaman kullanışlı ve kolay kombinlenebilir parçalar olduğundan dolabınızda her an elinizin altında olması sizi “bu gün ne giysem??” sorusunun gerginliğinden kurtaracaktır. Yüksek bel kesimi bu sezon ddüşük bel modasından daha popüler.

Gömlekler

Kot gömleklerde ve ceketlere açık tonları seçiyoruz. Dar modelleri kaldırıp, bol kesim modellere dolabımızda yer açıyoruz. Bu tarz gömlekleri hem hırka yerine kullanabilir hem de düz kesimli elbisenin üzerine giyebilirisniz.

Altlı üstlü kot takımlar

2018 ilkbahar sezonunda tamamen denimden oluşan görünümler öne çıkıyor. Trend kot pantolon ve ceketle beyaz bir tişört veya büstiyer birleştirmek en iyi seçimler arasında olacaktır.

Elbiseler

Kot elbise seçerken bol süslemelerden kaçınmalısınız. Ayni zamanda, elbisenin modeli de olabildiğince düz olmalıdır. Gecelik ve pijama tarzında elbiseler, ikinci sezon da popülerliğini korumakta ve bu yüzden de kot kumaşından dikilmiş olmaları hiç şaşırtıcı gelmiyor. Bu tür elbiseler ile düz veya balıkçı tişört birleşimi olarak hem klasik hem de doğru seçenek olacaktır.

Şapkalar

Bu ilkbaharda kot şapkalar çok moda. Alışılmadık olduğundan bir çoğumuzun dolabında henüz yer almamış olsalar da, onları kombinlerinizde kullanmaktan korkmayın, aksine, bu adımla yeni bir tarz edinebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here