Mutluluğa Doğru 5 Basit Adım

0
425

Bildiğiniz gibi, erkekler belli bir alanda başarıyı elde ettiklerinde kesinlikle mutlu olurlar. Fakat kadınlarla her şey çok daha karmaşıktır.

Çoğu zaman kadınlar ne kendi dış görünüşünden, ne başarılı bir şekilde gelişen kariyerinden, ne de güzel giden evliliğinden memnun değildirler… Bu güzel varlıklar zenginlik, sevgi, sağlık ve güzelliğe sahip olmalarına rağmen, içsel uyum ve memnuniyete ulaşamadıklarında kendine nasıl mutlu olabilirim sorusunu sorarlar.

Konfor alanınızdan çıkın ve hayatın tadını çıkarmaya bakın.

Küskünlüklere son verin ve affetmeyi öğrenin

Psikologlar, kendilerini daha iyi hissetmek için öfkelenmemeyi öğrenmek ve hayatın sorunlarını sakince karşılamak gerektiğini söylüyorlar. Ters bir durumu nasıl idare edeceğinizi bilmiyorsanız, bu basit kuralları izleyin.

Öncelikle, sizi en büyük hayal kırıklığına uğratan ve acı çekmenize neden olan kişiyi hatırlayın. İkincisi, suçlunun yerine kendinizi hayal edin ve yaşananlara onun gözleriyle bakın. Benzer durumlarda sizi affedenleri hatırlayın. Üçüncü olarak, hissettiğiniz her şeyi sözcüklerle ifade edin ve bu olayı unuttuğunuzu söyleyin. Kesinlikle intikamı planlamayın. Unutmayın ki zaman herşeyin ilacıdır.

Kendinizi sevmeye başlayın

Unutmayınız ki, çevrenizdekiler sizi kendinizi gördüğünüz ve hissettiğiniz gibi algılarlar. Bu nedenle tarzınızı bulun, güçlü yönlerinizi vurgulayın ve yapabileceğinizden emin olduğunuz şeyleri yapın.

Her günün tadını çıkarın

Küçük şeylere değer vermeyi ve her günün tadını çıkarmayı öğrenin. Her durumda hoş anları bulabilirsiniz. Bir mutlu anınızı yakalayın, o andaki duygularınızı aklınızda tutun ve olaylara her zaman olumlu bakmaya çalışın.

Dost edinin

Şimdiye kadar ruh ikinizi bulmayı düşünmediyseniz, şimdi bunu yapmak için tam zamanı. Psikologlar, yanlız kişilerin tamamen kendilerini mutlu hissetmediklerini söylüyor; bu nedenle dostlar hayatımızda önemli yer alırlar. Yakın bir zamanda Avusturyalı Bilim Adamların yaptıkları araştırmalara göre dost ve yakın arkadaş çevresi olan 70 yaşındaki insanların yalnız kalan akranlarından daha uzun süre yaşadıklarını  tespit etmişler. Ayrıca zor bir durumda insanın bir dost tavsiyesine mutlaka ihtiyacı vardır.

Öncelikleri sırasına göre dizin

Sizin için en önemli olanı belirleyin ve ona yeterli zaman ayırın. Buna ek olarak, yaşamınızda sizi tatmin etmeyen şeyleri değiştirmek için asla geç olmadığını unutmayın. Örneğin, tarihi seviyorsanız ve şans eseri muhasebeyle uğraşmak zorunda kaldıysanız, yaşam yönünüzü değiştirmekten ve kendinize zevk veren şeye adamaktan korkmayın. Bu kesinlikle sevmediğiniz bir işe gidilmekten ve hayatınızın başarısız olması nedeniyle tamamen mutsuz hissetmekten iyidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here