Kardiyologlar Suyu % 100 Yanlış Zamanda İçtiğinizi Söylüyor

0
411

Sade suyun çay, kahve veya sodadan çok daha faydalı olduğu hepimiz biliyoruz. Su yaşamın temel unsurudur, bu da vücudumuzun hava gibi ona ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Vücuttaki toksinleri yok etmesi, sindirime yardımcı olması, bağışıklığı desteklemesi, yaşlanmanın belirtilerini azaltması, cildi nemlendirmesi, bunların hepsi suyun faydalarıdır.

Son zamanlarda, hepimizin mümkün olduğunca fazla su içmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Aslında herhangi bir doktor size günde maksimum 2 litre su tüketmenizi önerir. Çünkü suyun fazlası böbrekler üzerinde yalnızca bir ekstra yük oluşturmaktadır. Ancak en önemli olan, hangi miktarda değil suyu NE ZAMAN içmektir.

İşte kardiyologlar açısından su içmek için en iyi zaman:

  1. Uyanır uyanmaz 2 bardak su için. Bu, bütün iç organlarınızı kelimenin tam anlamıyla harekete geçmesini sağlayacaktır.
  2. 1 su bardağı su daima yemekten 30 dakika önce içilmelidir. Bu, metabolizmanın hızlandırılmasına ve sindirim organlarının bir bütün olarak çalışmasına yardımcı olacaktır.
  3. Duşunuzu almadan önce 1 bardak su için. Bu, kan basıncınızın düşmesini sağlar.
  4. Yatmadan hemen önce 1 bardak su, hem iyi uyumanızı sağlar, hem   de kalp üzerindeki yükü azaltır. Bunu alışkanlık haline getirirseniz, uyurken kalp krizi geçirme riskinizi % 95 oranında düşürmüş olursunuz. Bu arada, bu alışkanlığın başka bir artısı, gece bacaklardaki krampları önlemesidir.

Ayrıca su;

Kilo vermeye yardımcı olur

Yemekten önce bir bardak su içtiğinizde, mideniz daha hızlı çalışmaya başlar ve gerçekten aç olduğunuzu yoksa psikolojik olarak acıktığınızı anlamaya sağlar. Çünkü aslında bazen susadığımız halde acıktığımızı düşünebilirsiniz.

Yorgunlukla savaşmaya yardımcı olur

Özellikle yoğun ve uzun süreli egzersizler sırasında mutlaka su içilmelidir, böylece dehidratasyona (sıvı kaybı) karşı önlem almış olursunuz.

Bazı kanser türlerini önler

Bilimsel çalışmalar, düzenli su içenlerde mesane, kolon veya göğüs kanserine yakalanma riskinin daha az olduğunu gösteriyor.

Bu önemli bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın! Bir gün birinin hayatını kurtarabilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here