Yaşınızı Büyük Gösteren Giysiler

0
481

Şık ve lüks görünmek çok zor değil, ancak ayni zamanda genç görünmek bazen kolay olmaya bilir. Sezonun trend veya sadece en sevdiğiniz giysiler yaşınızı büyük gösterebilir, hatta iyi izlenim oluşturmanızı engelleyebilir de. Peki genç kadının dolabında bulunmaması gereken şeyler nelerdir?

Lise döneminizden beri kaç yıl geçtiği önemli değil, ancak 60 yaş üstü hanımların toplantısına gitmeyi de düşünmüyorsunuzdur. Özellikle  başarılı, neşeli, aktif ve hayat dolu bir kadınsanız, bazı giysilerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Retro giyim

Bembeyaz fiyonklu ve ya volanlı bluz, diz altı kalem etek, boynunuzdaki beyaz inciler, değişmeyen klasik trend olabilir. Ancak bunları tek bir kombinde birleştirmek son derece risklidir, aksi halde şık bir ‘yaşlı kadın’ imgesi ortaya çıkabilir. Gerçek bir retro tarz, modern bir biçimde eski şeyleri giyme yeteneğidir; ölçülülük ve aşırılık arasındaki ince çizgiyi hissetme becerisidir.

Seçiminiz: Retro kıyafetlerinizi dolabınızdaki yeni trend olanlarla giyin. Beyaz bluzları skinny kot pantolonlarla, inci kolyeleri zincirlerle ve büyükannelerimizin döneminin çantaları zarif takım elbiselerle kombinleyin. Bunu yaparak, her zaman harika ve kusursuz görüneceksiniz!

Bol giysiler

Çok sevdiğiniz bol kıyafetlerinizi giymeyin diyemeyiz, ama dolgun göğüslere, uzun bacaklara ve ince bir bele sahipseniz, bol giysi altında bunları gizlemeye ne manası var ki?

Seçiminiz: Genç kadınlar biraz dar kesimleri tercih etmelidir. Triko bluzlar, şekilsiz tişortlar ve tunikler sadece genç kız öğrenciler için uygundur. Stil sahibi kadınları bu tarz giysiler yaşından büyük gösterebilir. Seçiminizi daha çok düz kesim giyim, dar pantolon ve yarı saran elbiselerden yana kullanın. Kıyafet seçiminde doğal olarak da vücudunuzun özelliklerini hesaba katmayı unutmayın.

 Düz kemer

Kemer genellikle görüntüyü vurgulayan bir ayrıntıdır ve kıyafetleri sadece yerinde tutmak için kullanılan bir aksesuar olmaktan çıkalı çok oluyor. Bu yüzden onu kullanırken bazı dikkat etmeniz gereken noktalar vardır.

Seçiminiz: Stilistler tarz sahibi bir kadının dolabında en az üç çeşit kemer bulundurmalarını söylüyorlar: metal görünümlü ince kemer, baskılı deri kemer ve klasik tek renkli kemer. İnce kemeler zıt renkli pantolonlarla, kalın kemerler de beli vurgulamak için hırka, kürk yelek, elbiselerle kullanılmalıdır.

İpek şal

Şalı güzelce bağlamak için yüzlerce seçenek vardır, fakat bazı kadınlar yalnız bir tane denenmiş bağlama tekniğini kullanmayı tercih ediyorlar. Boynu saracak şeklinde bağlanmış, uçları omzun üzerine atılmış ve ya serbest bırakılmış fular.

Seçiminiz: Çok renkli fular. Fuları boynunuza bağlayın ve uçlarının geride kalmasını sağlayın. Bu görüntü tarzınıza farklı bir hava katacak.

 Takı setleri

Takı her zaman vazgeçilmezimizdir. Ama kolye, küpe, bileklik ve yüzüğü hepsini birlikte takmak pek doğru seçim olmayabilir. Bir kombinde birleştirilebileceğiniz en fazla bir bileklikle yüzük, ve ya kolye-küpe ikilisidir.

Seçiminiz: Ayrıntılar her şeyden önemlidir! Geniş halkalı zincirler, iğneli küpeler, korse kemerler gibi enerji dolu renkli aksesuarlarla genç bir tarz oluşturabilirsiniz.Deneyin!

Aynı çanta

 

Çok sevdiğiniz çanta benzersiz görünümüne sahip olsa da, devamlı kullanıldığında sıkıcı olmaya başlar. Bu yüzden dolabınızda bir kaç farklı renk ve model çanta bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Seçiminiz: Yaz için açık ve parlak çantaları tercih edin, koyu renkler kış için daha uygundur. Özel seçimler arasında da uzun saplı postacı çanta, günlük ihtiyaçlar için büyük boy çanta ve mutlaka bir kılaç çanta olacaktır.

Rahat rüküş ayakkabı

Şüphesiz ki ayaklarımızın sağlığını korumak için model ve renken önce ayakkabının rahatlığına öncelik vermemiz gerekiyor. Ancak kalın tabanlı, şekilsiz geniş ayakkabılar bir kadının ayağını kaba gösterebilir.

Seçiminiz: Burnu açık ayakkabılar, babetler, sandaletler ve hafif dolgulu ayakkabılar rahat ve şık olmanızı sağlayacaktır. Farklı topuk yüksekliklerinde ayakkabıları deneyin, böylece ayak sağlınızı korumuş olursunuz.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here