Genç Görünmenize Yardımcı Olacak 8 Önerimiz

0
557

Yüz kırışıklarının ve çok sayıda pigment lekesinin sizi daha yaşlı hale getirdiği kanıtlanmıştır. Çevrenizdeki insanlar onlara bakıyor ve yaşınızı tahmin etmeye  çalışıyor. Ancak görünümümüzde bizi olduğumuzdan daha genç göstermeye yarayacak bazı yöntemler mevcut.

Fransa ve ABD’den bir grup araştırmacı, bir kadının yaşının kaç olduğunu anlamaya çalışan insanların farkında olmadan o kişinin yüzünün kontrastına (gözleri, dudakları ve kaşlarının ne kadar belirgin) dikkat ettiklerini tespit etti.

Parlak ve pürüzsüz bir yüz kişinin sağlıklı ve genç olduğunu gösterir. Bazı insanlar böyle özelliklerle doğar ve bazıları da görünümlerini bu yönde geliştirmek için kozmetikleri kullanır.

Bugün Miditrend’te size; kozmetik ürünlerini nasıl kullanacağınızı ve saçlarınıza nasıl bir stil uygularsanız daha genç görünebileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

1. Dolgun alt dudak

“Çocuksu” dudak görünümü, birkaç yıl daha genç görünmenin temel bir yoludur. Bir çok modern kadın daha çekici gösterdiğini düşündüğünden üst dudaklarını kalın ve dolgun yapmayı tercih eder. Ancak, aslında, büyük bir üst dudak, kadının daha yaşlı görünmesini sağlarken, dolgun bir alt dudak yüzü daha genç ve daha naif gösterir.

2. Kaş altı aydınlatma

 

Gözlerinizi daha genç görünür hale getirmek için, kaş altlarınızı belirginleştirmeniz gerekir. Ünlüler bu tekniği çok uzun zamandır kullanıyor ve siz de kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey bir aydınlatıcı veya bulabileceğiniz en açık renkli parlak göz farıdır.

3. Belirgin elmacık kemikleri

 

Yaşla birlikte cildin elastikiyeti azaldığından yüz hatları belirginliği kaybeder. Dahası, birçok kadının da belirgin yüksek elmacık kemiği yoktur. Böyle durumlarda, akıllı makyaj teknikleri veya kozmetik enjeksiyonları kullanabilirsiniz. Ancak, yüzünüzün doğal güzelliğini bozmayacak iyi bir güzellik uzmanı bulduğunuzdan emin olun.

4. Küçük kulak memeleri 

Kulak memeleri, genellikle kadınların pek önem vermediği ve ihmal ettiği yerlerdir. Bununla birlikte, yıllarca ağır küpeler takmak sonucu büyüyen kulak memeleri de sizin olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olacaktır. Kulak memelerinin şekli enjeksiyonlarla veya lazer teknikleriyle kolayca düzeltilebilir. Ancak bunlar radikal yöntemlerdir. Bu sorunu önlemenin çok daha kolay yolu; günlük besleyici bir krem ​​kullanın ve ağır küpeler takmayın.

5. Doğal görünümlü makyaj

Koyu tonlarda makyaj yapılmış bir cilt yüzünüzdeki küçük kusurları maskelemeye yardımcı olsa da, sizi olduğunuzdan birkaç yaş büyük gösterir. Koyulaşmış ciltte kırışıklıkların görünmesi daha kolaydır. Buna ek olarak, güneş bronzluğu da sizin daha yaşlanmış görünmenize neden olur. Her zaman doğal görünümlü makyajı tercih edin. Bu arada ultraviyole ışınlarının cildinize çok zararlı olduğunu unutmayın ve her gün mutlaka güneş kremi kullanın.

6. Hafif “dağınık, dalgalı” bir saç

Hiçbir detay atlanmadan mükemmel taranmış, fönlenmiş saçlar sizin daha yaşlı görünmenize neden olur. Sadece ideal yüzü olan ve mükemmel bir cilde sahip olan kadınlar, bu tarz saçla cesur olabilirler. Daha yaşlı görünmek istemiyorsanız saçlarınıza biraz düzensizsizlik ve dalgalı şekil vermeniz gerekir; saçlarınız biraz dağınık olmalı.

“Dalgalı saç görünümü” sizin daha da genç görünmenizi sağlar. Bununla birlikte, saçlarınızın uzunluğunun aynı olmasını ve harika görünmesine istiyorsanız, uçlarından biraz kıvrım verin.

7. Doğal saç rengi

Açık saç rengi genellikle gençlerle ilişkilendirilir. Aynı sonuç doğal koyu bir renk ile de elde edilebilir. En önemli şey çok doğal görünen bir renge sahip olmaktır. Doğal görünmeyen sarı saçlar ve aşırı koyu renkli saçlar gerçekten kadınları olduklarından daha yaşlı gösterirler.

Saçınızı boyatmaya karar verdiğinizde, size yakışan en doğal ve en uygun rengi seçmeye özen gösterin.

8. Kavisli kaşlar

 Kavisli kaşlar yüzünüzü daha parlak ve daha genç gösterebilir. Aşırıya kaçmamak ve kaşlarınızın doğallığını tamamen yitirmeden bu işlemi yapmak önemlidir. Dağınık kaşlar yerine düzgün bakımlı kaşlar daha güzel görünmenizi sağlar.

Kaşlarınızın doğal görünümünü fazla bozmadan fakat basit dokunuşlarla kavisli kaş şekli vermenize yardımcı olacak iyi bir uzman bulun.

Bu verdiğimiz ipuçları hemen hemen herkes için geçerlidir. Burada anahtar kelime “hemen hemen” çünkü her insanın yüz şekli ve yapısı farklıdır. Yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here